מדריך וידאו דו-חלקי זה ילמד אתכם את הדרך הקלה ביותר לפתור את קוביית רוביק כמתחילה. אני אראה לך כיצד לפתור את הפאזל של נקמת קוביית הרוביקה ב -3 נגד 3 עם 3 נגד 3 מתים ו -4 נגד 4 מתים.

קוביית רוביק 3×3

היא קוביית רוביקס הסטנדרטית המקורית (אפשר לקרוא לה גם 3X3x4x2 או 3Z3X2 קוביית רוביס), אך תוכלו להיחשף לגרסאות וצעצועים שונים, כולל הנקמה של קוביית רוביקה, קוביית רוביקה 1×1 ו אפילו קוביית רוביקה 2×0. זו אחת החידות המפורסמות והקשות ביותר בעולם, אך כיצד לפתור אותה. זהו חידה מסדרת הקוביות "רוביק", המכונה "נקמת האודם" והיא הראשונה בסדרת חידות הידועה בקושי שלהם.

כדי לפתור את קוביית 4×4, תחילה עליך לפתור את קוביית 3×3 Rubik ואז את קוביית Rubika 2×0. במדריך זה אנו נדאג לפתור את 3X3 על ידי הדמיית קוביית רוביקס בתלת מימד.

אם לקוביית רוביק יש חלקים אמצעיים וקצוניים התואמים את התמונה

נוכל להמשיך לשלב 3. לאחר שתשלים שלב זה, אמורה להיות לך קוביית 3×3 בתלת מימד וקוביית Rubika 2×0 בשני ממדים . לאחר שתדע לפתור את קוביית רוביקס, תוכל להתאמן עד שמהירות העיבוד שלך תגיע לרמה מרשימה. הערה: אם יש לך פינה אחת בלבד שלא נפתרה בזמן ששאר הקוביה נפתרה, או אם עקבת כהלכה עם שלב 7 אך היא לא עובדת, הקוביה שלך אינה מסיסת ויש צורך לפרק אותה ולהרכיב אותה מחדש. השלב הראשון בפתרון הקוביה הוא לא רק ללמוד כיצד לפתור אותה, אלא גם לשנן את האלגוריתם ולפתור אותו כמה שיותר מהר. מי יכול לפתור את הקוביה הזו נראה באתגר הבא, ומי לא יכול שלא.

איגוד הקוביות העולמי מכיר בשיא עולמי בפחות זמן לפתרון קוביית רוביק

אם אתה לא פותר את הקוביה תוך פחות מעשר דקות, המטרה שלך אינה בהישג יד, אך אם אתה פותר אותה, נראה שהיא נמצאת בהישג ידו של יושנג דו, שפתר קוביה סטנדרטית תוך 3.47 שניות.

לדעת לפתור קוביית רוביק זו מיומנות מדהימה

אבל אם יש לך סבלנות, זה לא כל כך קשה ללמוד. על ידי לימוד מבנה קוביית ה- IK של רובי, תוכלו להבין טוב יותר כיצד היא עובדת, דבר שבאמת יעזור לכם לפתור את הקוביה. זה מקל עליך להמשיך את אלגוריתם הקוביות המבלבל של רוביקה ואת התמורות שאתה צריך להשתמש בו כדי לפתור אותו. גם מחבר זה למד רק לאחרונה שהוא יכול לעשות את זה, ואם הוא יכול, גם אתה יכול.

חידות אננס, למדו כמה צעדים ולמדו את הסימון, כמו גם לימוד הסימון לאלגוריתם רוביקה.

כשאתה מסתכל על התמונה כאן

לקוביית הרוביק פנים צהובות ופנים U, וכעת תוכל ללמוד לפתור את המישור האמצעי. כששתי השכבות התחתונות של קוביית רוביקה מסתכלות על תמונה זו, המשך לפתרון השכבה השלישית והמשיך לשלב 3 עד שפתרת אחת – שלישית – כאשר אתה מסתכל על תמונה ורואה את הצהוב – למעלה ולמטה.

שיטה זו פותחה לראשונה לפתרון קוביות 5x5x5, אך מאוחר יותר הותאמה לעבודה עם קוביות 4x4x 4 וקיבלה שימוש גם לפתרון קוביית 3x3x2 וקוביית 1x1x 1. שיטת הציפוי שימשה גם לפתרון קוביית רוביק 3 ב- 3, 4 ב- 2 ו- 5 ב- 5.

יש רק שני שלבים להבחין בין הפתרון של קוביית Rubik 3×3

ראשית, סובב את שתי השכבות עם המשטחים המתאימים ואז העבירו את השכבות הפנימיות למיקום הנכון. כעת נראה כי ישנם שני סוגים של פותרי קוביות של רוביק שיכולים לפתור כל גודל קוביה. שיטת הרזולוציה של הקוביה הסטנדרטית היא הרזולוציה הבסיסית לקוביות מורכבות יותר (בדקנו 17x17x 17). שיטות הקוביות שתוכנית Rubika Cube עם OpenGL מייצגת מיושמות באופן שיש להם שני סוגים שונים המובנים בתוך הפותר.

קוביית רוביק מוחזק בצורה כזו שתוכל להניח את האגודל השמאלי על האריח הקדמי של פנים ה- F ואת האגודל הימני שלך על הפנים B.

מתחיל יכול לפתור את קוביית הרוביק בכ- 30 מהלכים

ואילו קוביות מהירות המשתמשות ב- CFOP יכולות לפתור את הקוביה בכ- 60 מהלכים. רומניסטים המשתמשים ב"שיטת המתחילים "הזו יכולים לפתור את הקוביות בפחות מ- 30 דקות, ואילו קוביות מהירות המשמשות עם CFop יכולות לפתור את הקוביות בתוך כ- 40 דקות. רעיונות המשתמשים ב"שיטות למתחילים "אלה יכולים גם לפתור את רוביק, אם כי מתמחים מהירים המשתמשים ב- CFOP יכולים לפתור אותם ביותר מ- 60 דקות ולהאיץ את קוברוס בו זמנית.