סוג חדש של מכונת למידה עמוקה לימדה את עצמה לפתור את קוביית רוביק ללא עזרה אנושית. סוג חדש של "מכונה שנלמדת עמוקות" לימד את עצמו את היכולת לפתור קוביית רוביקה ללא עזרה אנושית, על פי מאמר חדש בכתב העת Nature.

שיטת המתחילים הזו לפתור את קוביית רוביק עדיין קשה למדי

אז קחו הרבה הפסקות ואל תפחדו להשתמש בכלי פתרונות אם אתם באמת נאבקים בחלקים מסוימים. אני אדאג לעקוב אחר אלגוריתם הקוביה המבלבל של רוביקה והפרמוטציות שבהן אתה צריך להשתמש כדי לפתור אותו, ואסגור דף זה עם מקרה זוגיות שעומד בפניך לפני שתמשיך הלאה. קרא כאן את האפליקציה שתלמד אותך כיצד לפתור את קוביית רוביק, אלא אם כן אתה זקוק לעזרה נוספת. היא שואפת למצוא ולפתור את הפיתרון הקצר ביותר עבורך, היא שואפת למצוא ולפתור כמה שיותר חידות ללא עזרת בן אדם.

אם אתה רוצה לברר כיצד לפתור את קוביית רוביק, זה המקום להיות בו. אם אתה מרגיש שרצית לפתור קוביית רוביקה (3×3) במשך זמן רב, ארוך, ארוך, זה בשבילך.

פותר הקוביות של רוביק

הוא תוכנית קטנה שתעזור לכם למצוא את הפיתרון לפאזל ביד. זה יכול לפתור קוביות בכל גודל, ובדקנו את זה ל- 17x17x 17, אך כעת נראה כי אין גבול לגודל הקוביות שהוא יכול לפתור. רזולוציית השיטה של הקוביה הרגילה היא הרזולוציה הבסיסית לקוביות המורכבות יותר. אם תביא את הקוביה למצב שכל 12 אבני הקצה מיושרות כהלכה, תוכל לפתור את הקוביה של קבוצה 1 באמצעות עקרון רבע ההפעלה.

לאחר שתסיים את הצעד הזה, אתה אמור להחזיק את הקוביה של הקבוצה 1 באמצע הרזולוציה של פותר הקוביות של רוביק. ברגע שזה ברור, אנו משתמשים בצבע של קוביה באמצע כדי לייצג את צידי הקוביה.

במקרה התלת ממדי של קוביית הרוביק

הבלוק מורכב מתשע קוביות קטנות, כל אחת עם קואורדינטות קבועות באמצע. אם הקוביות 4x4x 4 גבוהות יותר מאלה בקבוצה, אז כל הקוביות 3x3X3 נמצאות בקבוצה זו. לא ניתן עוד להשתמש בפן האמצעי לזיהוי, ויש לזהות נכון את המיקומים היחסיים של כל הצבעים. כדי לפתור קוביה בגודל 3 x 3x 3, עלינו להכיר תחילה שהיא נמצאת בקבוצה זו עם אותו צבע כמו הקוביה שמולה. שים לב שאלגוריתם זה כנראה לא יפתור את כל המקרים, אך ברגע שתעשה זאת, הקוביה ניתנת לפתרון ב -3×3, והיא תפתור אותה לכל הקוביות ב- 3X3 רק על ידי כיבוי השכבות החיצוניות. קוביות NxNx N, סמן כמה רמות אתה תופס, התעלם מהעובדה שהמספר הוא תמיד 2 x 2rw וסמן אותו כקוביות באותו צבע כמוהו. ברגע שתדעו לפתור את זה תוכלו להתאמן עד שמהירות העיבוד שלכם תגיע לרמה מרשימה. עם כל כך הרבה קוביות מוכנות, רוב האנשים יצטרכו פחות מ -15 מהלכים כדי לפתור אותם כאן, וזהו.

בטין קיבל קוביית רוביק ליום הולדתו העשירי לפני 40 שנה ואומר שהוא פותר את הקוביה מאז

למעשה, לקח לממציא קוביית הרובי, ErnoRubik, חודש ללמוד כיצד לפתור את זה. מטחנת גוגל ולמידה של אלגוריתם הגדרת הרכבת יכולה לפתור קוביית רוביקה בזמן כפול.

המחבר למד לאחרונה כיצד לפתור קוביית רוביק

ואם הוא יכול לעשות זאת, אני יכול לעשות זאת. כיצד אשתי למדה לפתור את קוביית הרוביקה מראה כיצד אני פותר אותה, תחילה את החלק האמצעי ואז את כל השכבות האמצעיות באופן שיטתי. בעיקרו של דבר, המטרה היא לצמצם את הקוביה למצב שניתן לפתור באמצעות קוביית 3×3 (פתרון נקודת מרכז) או על ידי שילוב של חלקי קצה תואמים. באשר למצב התצורה הרצויה כמצב לא מוצפן לקוביות, תהליך קביעת התצורה של קוביית מיקרו-נוזלים הוא הרבה יותר מסובך מתהליך פתרון קוביית רוביק רגילה, שניתן לעשות בשיטות פשוטות ומתקדמות כאחד.

כתיבת תוכנית הפותרת קוביית רוביק עם התוכנית המצורפת לקונטרס אודות קוביית רוביק החדשה הינה טריוויאלית

אך מבנה הנתונים הבסיסי לא ישנה שינוי רב. השיטה מיועדת תחילה לפתרון קוביית 5x5X5, ובהמשך התאמתי אותה לעבודה עם קוביות 4x4X4. אם תדע לפתור 3x3X3, לא תתקשה עם הקוביה הזו; הפיתרון זהה לזה של קוביית 3x2x2 וקוביית 4X1x1.