קוביית רוביק היא צעצוע פאזל קלאסי שהומצא בשנת 1974, ומאמר זה מכסה כמה מהסוגים המוכרים של קוביות רוביקה שכדאי להכיר. הקוביה יוצרה ונמכרה בהונגריה כצעצוע בשם Magic Cube משנת 1977.

קוביית המותג Rubik משמשת לעיתים רחוקות קוביות המהירות של ימינו, המתמקדות בקוביות שפותחו במיוחד. המכירות גדלו עכשיו, אבל לא נותר לנו הרבה זמן להכין רשימה מקיפה, אז אני אכתוב כאן.

דברים אחרים שמקשים על פיתרון הקוביה הזו הם שיש רק שני סוגי קוביות

קוביות 4 על 4 וקוביות 6 על 6. המעניינים יותר כוללים את קוביית 4 x 4 וקוביית הנקמה 4 x 4 של רוביק. ישנם מספר סוגים אחרים של קוביות, חלקן ידועות בעיקר, כגון הקוביות 3 על 3 והקוביות 5 על 5, אך ישנן וריאציות רבות ביניהן.

הקוביה 3x3X3 ידועה גם בשם "קוביית מידה 3" והיא הקוביה המקורית שעוצבה על ידי ארנו רוביק

לעתים קרובות מכנים אותו "קוביית הפרופסור", מה שמרמז כי הקוביה בגודל 5 בהחלט קשה יותר לפתרון מאשר הקוביה הרגילה. לעומת זאת, קוביית 4x4X4 מכונה "הנקמה של רוביק", שככל הנראה רומזת לקושיה ולמורכבותה. בהונגריה הקוביה 6x6X6 (גודל 6) מכונה "קוביית V" (6), ואילו הקוביה 7x7X7 וקוביית גודל 7 ידועות (V-Cube) (7).

אם להיות הוגנים

עדיין קשה לפתור את קוביית רוביק הקלאסית, אבל זה ייקח יותר זמן. אם אינכם מעוניינים לפתור את קוביית רוביקאס במהירות האפשרית ולהתאים את כל הצבעים בצד אחד של הקוביה, אז קוביית המהירות של רוביקאס מתאימה בדיוק עבורכם. ברגע שבחרת קוביית רוביק, לעולם לא תשתעמם או תאתגר למצוא את הצבע המתאים.

לפעמים זה יכול להרגיש כאילו אתה תקוע

אבל פותר קוביות של רוביק יכול להיות התשובה, ואנשים שאוהבים אתגר אמיתי אוהבים למצוא את הפתרונות שלהם. פתרון קוביית RubIKas הוא תחביב בר קיימא, מכיוון שהוא אינו דורש שום חפצים חומריים מלבד הקוביה. שחקן פאזל יכול למצוא פיתרון לפתרון קוביית רוביקאס, או אנשים שאוהבים אתגרים אמיתיים יעלו את הרעיון בעצמם. כדי לאמוד את האנרגיה הפיזית של כל קוביית רוביקה, נייר זה מניח שהוא שוקל 100 גרם ונע במהירות של 1.5 גרם לשנייה.

נתון מרשים זה נובע מכך שקוביית רוביקאס מכונה גם קוביית רוביקאס. ניתן להגדיר אותו ב -43 דרכים של 500,000,000, וכל תצורה ניתנת לפתרון טכני ב -20 מהלכים או פחות.

מטרת הפאזל של קוביק של רוביק

היא להתחיל בסידור אקראי, מעורב וכאוטי של הקוביה ולחזור לדפוס המקורי שנפתר על ידי סיבוב הפנים, כל עוד לשני הצדדים יש צבע אחד. כאשר מריצים את אלגוריתם הקוביות של RubIK בשיטת המתחיל, אנו מניחים שאנחנו מסתכלים על קוביה עם פנים לבנות, מה שאומר שהלוגו שלה צריך להיות בחלק העליון. ניתן לפתור את הקוביה ב -20 מהלכים, מכיוון שהיא נפתרת על ידי רשת עצבית, ורשתות עצביות לומדות לפתור אותה בתנאים קשים יותר ויותר.

על פני הקוביה יש רק ארבע מדבקות, בהשוואה לדפוס הצבע של קוביית רוביק. מכיוון שאין קוביות קבועות, הצבעים במרכז כל קוביה משמשים לייצוג צידי הקוביה.

כדי לאפשר לקוביית הרוביק לזחול לחלוטין, הפנים מתהפכות כך שהמטרה היא להחזיר את הקוביה למצבה המקורי. ברגע שהפרצוף מוצפן, על פותר חידות להבין כיצד להחזיר אותו לתצורתו המקורית. הפיתרון של הנקמה 4×4 של רובין אינו פשוט כמו קוביית רוביקה הרגילה. זה כולל קיבוץ החלקים האמצעיים והתאמה ראשונה של חלקי הקצה ואז פתרון כמו קוביה רגילה.

האתגר הגדול ביותר

הוא לשנן את הקוביה בעיניים מכוסות עיניים ואז לפתור אותה בעיניים מכוסות עיניים. אז זה כמו לשנן קוביה עם כמה חתיכות בעלות צורה וגודל שונים, אך עם סט חתיכות אחר. לשם כך עליכם לשנן אותם בכמה כיסויי עיניים ואז להמיס אותם בכיסויי עיניים ובדמויות שונות לפניכם בבת אחת. האתגר הגדול ביותר הוא לשנן את הקוביות – הן משוננות בכיסוי עיניים ואז נפתרות.

הבעיה בפתרון קוביית רוביק

היא שאתה צריך לתקן משהו בקוביה או לערבב את זה. הצלחתי להוכיח שאני יכול לפתור את הקוביה הזו במקסימום 52 מהלכים, אך היא הגיעה לסיומה מכיוון שלא השתמשתי בקוביית רוביק כדי לשלב את כל שמונת החלקים בקוביה אחת. אתם פשוט קונים קוביית 4×4 ומתפלאים כמה קל לפתור, ורק תשמחו שיש כל כך הרבה פתרונות שמוכיחים שאפשר לפתור את זה ברוב 52 המהלכים.